Newsy

„Jest forma i nastawienie bojowe.” – Wywiad – Piekarz

Zapraszam gorąco na wywiad z kierowcą, który imponuje formą od początku sezonu. Mowa o Piekarzu, który jest zupełnie innym kierowcą w porównaniu do poprzedniego sezonu. Serdecznie zapraszam.

 

BIALY: Cześć Kacper. Na początku chce Cię spytać – jak forma w McLaren’ie ?

PIEKARZ: Witam. Na początku tego sezonu McLaren wyjątkowo trzyma dobrą formę. Jadę tutaj już drugi sezon, ale tak zadowolonych ludzi z tego zespołu to jeszcze nie widziałem… no może raz, gdy Razor98PL stawał na podium w tamtym sezonie, ale później już niestety nie było za dobrze. Na pewno do poprawienia nastrojów w zespole przyczyniło się odejście Eric’a Boullier. Miejmy nadzieje, że w tym sezonie będzie coraz lepiej i uda się zająć wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej.

B: Zapytałem Cię o formę, ponieważ masz znakomity start sezonu. W zeszłym roku na inauguracji, w pierwszych trzech wyścigach tylko 4 punkty zdobyte, a teraz… na trzy wyścigi jeden DNF oraz 22 punkty ! McLaren zbudował lepszy bolid w porównaniu czy w czymś innym tkwi sekret ?

P: Jest forma i nastawienie bojowe. W tym sezonie idzie praktycznie wszystko po naszej myśli, poza wyścigiem w Bahrainie, gdzie oczywiście przez uszkodzenia z pierwszego zakrętu musiałem się wycofać z wyścigu. McLaren w zeszłym roku olał kompletnie sprawę i nie przygotowywał żadnych poprawek, aż w końcu zagroziłem odejściem do IndyCara i to zmobilizowało ich do rozpoczęcia prac nad tegorocznym bolidem. No nie jest to poziom Mercedesa czy RedBull’a, ale myślę, że wprowadzając planowane na Francję poprawki będziemy w stanie spokojnie walczyć z Renault, które na razie jest troszkę przed nami jeżeli chodzi o rozwój samochodu. Musimy też uważać na Haas’a, ponieważ mają oni bolid na podobnym poziomie co nasz, a także jednego z lepszych kierowców dostępnych na rynku jakim jest Denan.

B: Jest to twój trzeci sezon w VRL – pierwszy jako rezerwowy, następne dwa już pełny etat. Znasz to podwórko, wiesz czym jest VRL. Myślisz na dłuższym stażu w jednej z lepszych lig w Polsce ?

P: Zdecydowanie priorytetem jest dokończenie tego sezonu, ale raczej zostanę w składzie kierowców na kolejny sezon z McLarenem. Jest to zdecydowanie najlepsza polska liga wyścigowa z wspaniałą atmosferą i najlepszymi kierowcami.
B: Kto z obecnej stawki robi na Tobie największe wrażenie ?

P: Zależy o jakie wrażenie chodzi. Jeżeli pozytywne to na pewno Kimiz. Z tego co pamiętam to w poprzednim sezonie był solidny i dowoził dobre punkty, ale jednak brakowało tych podiów. Widać, że regularne treningi i chęć bycia najlepszym sprawiła moim zdaniem, że Kimiz jest najszybszy z całej stawki. Co prawda w ostatnich dwóch wyścigach miał trochę pecha, ale myślę, że koniec końców to właśnie on zostanie mistrzem ósmego sezonu VRL, a co do tego kto sprawia też duże, ale niekoniecznie zawsze pozytywne wrażenia. Jest nim oczywiście Rejsu. Czasami wydaje się, że wie na co go stać i co może zrobić… taaaaaa, też tak myślałem, ale on jest jak studnia nieskończonych pomysłów. Przy nim oczy dookoła głowy to za mało, ale mimo wszystko Rejsu to prawilna morda i można z nim konie kraść. Często po wyścigach chodzimy na paintball’a… takie karabiny bez konsekwencji jakby ktoś nie wiedział.

B: Z innych kierowców chciałbym zapytać o Twojego teampartnera – NaręPLN. W sezonie prekwalifikacyjnym spisywał się znakomicie. Dobre tempo w wyścigu jak i w kwalifikacjach. Przyszła inauguracja i Aleks troszeczkę zgasł. Wiesz coś na ten temat ?

P: Nara niestety od startu sezonu nie mógł znaleźć dobrych ustawień bolidu co powodowało problemy w kwalifikacjach jak i wyścigu, ale pracujemy nad tym, aby od kolejnych wyścigów było coraz lepiej, a przede wszystkim nasz cel na najbliższy wyścig to wyprzedzenie Haas’a w klasyfikacji generalnej konstruktorów.

B: McLaren traci obecnie 13 punktów do Haas’a. Uważasz, że jesteście w ich zasięgu ?

P: Myślę, że spokojnie jesteśmy w stanie ich wyprzedzić, jeżeli tylko będziemy regularnie punktowali w kolejnych wyścigach, ponieważ im z tego co widać trochę brakuje tej regularności. Bolid pozwala nam na walkę z nimi więc nie pozostaje nam nic innego niż naciskanie w wyścigu i kwalifikacjach.

B: I na sam koniec – zaskoczysz Nas czymś w Hiszpanii ?

P: Na wyścig w Hiszpanii mam przygotowaną już specjalną taktykę pod nazwą BigBlackTrytytkaBackToTheTown. Mogę tylko tyle zdradzić, że taktyka ta jest dobra jak chleb, a nawet lepsza i będzie ostra bitka hehe… no tak i spodziewajcie się ostrych starć z Rejsem, bo to też jest jedna z tych pewniejszych rzeczy.

Dołącz do nas:

Facebook

Discord

Grupa