Newsy

VRL GP Monaco: Nadzwyczaj dużo walki?

Zwycięzcą został RBK, a podium uzupełnił dublet mercedesa Kimiz i Szołtys. Pierwsza trójka, która jako jedyną ominęły zawirowania na torze znacznie odskoczyła reszcie stawki.

Kwalifikacje

Są to pierwsze zawody, w których kwalifikacji nie wygrał Kimiz, ponieważ wraz z zespołem spróbował innej strategią na wyścig. RBK pomimo tego, że wykręcił najszybszy czas w kwalifikacjach nie wystartował z pierwszego pola. Dostał karę cofnięcia o 5 pozycji za pośrednie zepsucie przejazdu Mastera i doprowadzenie do kolizji. W takim wypadku z pierwszej linii wystartowali Denan06 z teamu Hassa i Żydsone z Williamsa.

Wyścig

Start był nadzwyczaj spokojny jak na miejsce, w którym odbywały się zawody. Świetny start i walkę od pierwszych metrów pokazał RBK, który po karze cofnięcia o 5 pozycji postanowił pokazać kto rządzi w księstwie. Kimiz największy rywal RBK startował daleko, lecz był on na odwróconej strategii tak samo jak jego kolega z drużyny. Cierpliwa jazda doprowadziła do objęcia prowadzenia po pierwszych zjazdach czołówki a ostatecznie do zajęcia miejsca na podium.

Największym pechowcem wyścigu był Biały, ponieważ przegrzał swoje opony i stracił kontrole nad pojazdem na łuku w tunelu i uderzył w bandę. Również Piekarz nie uniknął błędów, które zmusiły go do wycofania się z wyścigu.

Ciekawostką jest również kolejna kolizja kierowców Red Bulla. Jak sami mówią „doszło do nieporozumienia” i podtrzymują pozytywną atmosferę wewnątrz teamu.

Wyścig wygrał bardzo dobrą jazdą RBK, a podium uzupełnili kierowcy srebrnych strzał kolejno Kimiz i Szoltys, którzy wykorzystali swoja odwróconą strategię.

Najszybsze okrążenie podczas wyścigu uzyskał NaraPLN 1:11.156 a kierowcą wyścigu został wybrany Kimiz za przebicie sięna drugie miejsce z środka stawki.

Podsumowanie

Wyścig jak to uliczny tor nie przysporzył wielu atrakcji dla kibiców. Mimo wszystko kierowcy stanęli na wysokości zadania i pokazali parę świetnych manewrów jak i niestety wypadków, na które niektórzy kibice zawsze czekają. Kolejne GP zapowiada się już na bardzo emocjonujące więc serdecznie zapraszamy już w niedzielę! na godzinę 20:30.

Jeżeli nie widziałeś to zapraszamy na retransmisje!

 

Aktualną punktację i wyniki możecie zobaczyć odpowiednio:

Terminarz i Wyniki

Klasyfikacja Kierowców

Dołącz do nas:

Facebook

Discord

Grupa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1:08.768