Newsy

VRL GP Hiszpanii – Stawka się wyrównuje?

Zwycięzcą GP Hiszpanii został Kimiz. Jest to jego druga wygrana w tym sezonie, która pozwala mu na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Za jego plecami dojechali do mety kolejno partner zespołowy Szołtys i debiutant na podium w tym sezonie MasterSa.

Kwalifikacje

Kolejny tor i kolejna dominacja Kimiza, choć tym razem trzeba zwrócić uwagę na to, że stawka była wyrównana. Małe różnice dawały nadzieje na wyrównany i zacięty wyścig. Pierwszą linie uzupełnił Vettel23 a tuż za nimi ustawili się Szołtys oraz Ryba.

Wyścig

Wyścig rozpoczął się bardzo obiecująca dla Vettel23, ponieważ już na pierwszych metrach odebrał prowadzenie Kimizowi. Również świetnie wystartował Ryba, który po pokonaniu pierwszego zakrętu awansował o dwie pozycje, a w kolejnej sekcji wsunął się pod łokieć Szołtysowi. Pechowy początek zanotowali obydwaj kierowcy Williamsa obracają swoje bolidy już na drugiej sekcji zakrętów.

Na 5 okrążeniu doszło do zmiany lidera, Kimiz wykonał manewr na prostej start/meta z wykorzystaniem DRS nie dając tym samym szans Vettelowi na obronę. Jednak po pierwszych zjazdach do boksu wydawało się, że to jednak stratedzy Red Bulla wykonali najlepszą pracę, ponieważ to Deev miał największą szansę na wygraną. Jako jedyny z czołówki nie musiał już zjeżdżać do boksu co stawiało go w roli faworyta do odniesienia zwycięstwa.

Całą pracę wykonaną przez ekipę Red Bulla zniweczyła na 17 kółku kolizja Vettela z Deevem. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że to ewidentna wina kierowcy Ferrari, lecz po analizie można było dostrzec, że jednak  reprezentant austriackiego zespołu mógł zareagować i nie dopuścić do zderzenia.

Reszta wyścigu przebiegała już pod dyktando kierowcy mercedesa. Sumienna i szybka jazda pozwoliła mu na odniesienie drugiego zwycięstwa w tym sezonie i wysunięcia się na czoło tabeli kierowców. Podium uzupełnili kolejno kolega z zespołu Szołtys i na najniższym stopniu podium MasterSa.

Najlepszym kierowcą wyścigu został wybrany MasterSa, a Najszybszy czas na torze wykręcił Szołtys.

 

Podsumowanie

Reasumując wyścig był pełen emocji i pokazał że stawka jest niezwykle wyrównana. Wydaje się że mimo wszystko były to najspokojniejsze zawody i że kolejne wzbudzą więcej emocji ponieważ już niebawem Monako!

Więc jeśli macie ochotę zobaczyć latające w powietrzu części i walkę na granicy przedwczesnego zakończenia wyścigu, to serdecznie zapraszamy do linków poniżej!

Aktualną punktację i wyniki możecie zobaczyć odpowiednio:

Terminarz i Wyniki

Klasyfikacja Kierowców

Dołącz do nas:

Facebook

Discord

Grupa