Newsy

Stawka coraz bliżej?

Już jutro o 20:30 rozpoczną się kolejne zawody VRL Formuła 1. Tym razem zawitamy na ulicznym torze w Monaco. Czego tym razem możemy się spodziewać po kierowcach? Czy będzie to kolejny wyrównany i emocjonujący wyścig?

Start 20:30

Stawka coraz bardziej się wyrównuje, można zauważyć jak kierowcy ciężko trenują i przygotowują się do kolejnych Grand Prix. Czeka nas drugi w kalendarzu tor uliczny, na którym niezwykle ciężko jest wyprzedzać.  Bardzo ważna będzie tu pozycja w kwalifikacjach, ale liczymy również na zaciętą walkę podczas wyścigu! Czy KIMIZ odniesie swoje kolejne zwycięstwo, a może Deev nas zaskoczy tak jak to było w Baku.

Grand Prix Monaco

Jak przystało na tor uliczny jest tu niezwykle wąsko i nie ma miejsc do swobodnego wyprzedzania. Tor podzielony na trzy sektory, z których pierwszy wydaje się najłatwiejszy i najszybszy. Drugi zaczyna się od sekcji zakrętów wraz z najwolniejszym w całe f1 nawrotem, który kierowcy przejeżdżają z prędkością 50km/h. W tym sektorze znajduje się również przejazd przez tunel zakończony ostrym do hamowaniem przed szykaną. Ostatni odcinek do pokonania przez kierowców również wymaga wysokich umiejętności, trzy zakręty pod kątem 90 stopni dzięki, którym można wiele zyskać ale również wiele stracić wychodząc na prostą. Podsumowując kierowcy na pewno postawią na duży docisk bolidów i przygotują specjalne pakiety aerodynamiczne.  Ciężki trening też powinien być kluczem do sukcesu, ponieważ jest to niezwykle trudny tor wynagradzających duże umiejętności kierowcy.

Podsumowanie

Patrząc na wyrównującą się stawkę i kierowców głodnych walki liczymy na zacięty wyścig. Mam nadzieje, że emocje nie zakończą się na sesji kwalifikacyjnej lub kolizjach na pierwszym okrążeniu. Jeżeli chcecie obejrzeć ostrą walkę na bandach i jedyną taką w F1 2018 to zapraszamy na VRL GP MONACO.

 

Dołącz do nas:

Facebook

Discord

Grupa

Tagi