Newsy

Niedziela pełna wrażeń?

Dzisiaj o godzinie 20:30 rozpocznie się GP Azerbejdżanu. Trzecia edycja emocjonujących wyścigów Formuły 1. Czy będzie to kolejny wyścig z niemożliwym do przewidzenia scenariuszem? 

 

Start 20:30

Niewiadoma – słowo genialnie opisujące dzisiejszy Grand Prix ponieważ ostatni wyścig przyniósł wiele niespodziewanych zwrotów akcji. Spodziewaliśmy się, że na czele stawki rywalizować będą RBK i KIMIZ prezentujący świetną formę w Australii. Ale nikt nie mógł przewidzieć, że strategia na jeden pit stop w przypadku kierowcy mercedesa skończy się taką tragedią. Bliźniaczy los dotknął również kierowce force india, który również postanowił zaryzykować przejazd wyścigu na jeden pit stop. Czego możemy się dzisiaj spodziewać? Czy będzie to kolejne niesamowite grand prix? Okaże się już niebawem.

Grand Prix Azerbejdżanu

Pierwszy w kalendarzu tor uliczny. Trzy odmienne sektory, które wymagają wykluczających się parametrów bolidu. Pierwszy sektor to sekcja prostych przedzielonych zakrętami pod kątem 90 stopni i kończąca go szykana. Drugi to już połączenie szybkich i wolnych zakrętów, wymagający dobrego docisku lub dużych umiejętności przy innym set-upie. Ostatni sektor to już wyjazd na prostą o długości 2,2 km z małymi wirażami prosto na metę. Reasumując zespoły powinny dostosować ustawienia bolidów pod swoich kierowców tak by radzili sobie w krętych sekcjach jak i nie tracili na glownej prostej w trzecim sektorze.

Podsumowanie

Patrząc na poprzednie wyścigi możemy spodziewać się niesamowitych emocji. Myślę, że nawet specyfika toru ulicznego nie odbierze nam widowiska, gdyż kierowcy w tym sezonie prezentują równy wysoki poziom. Dlatego zapraszamy na godzine 20:30 już dzisiaj na kanale twitch  TuchanGames. Włączcie emocje wraz z nami i dopingujcie swoich faworytów!

 

 

Dołącz do nas:

Facebook

Discord

Grupa