Liga VRL

VRL (Virtual Racing Legue)

To nie tyko liga ale również społeczność ludzi zafascynowanych tematyką rywalizacji w grach wyścigowych On-line. Liga powstała w oparciu o gry z serii F1 od Codemasters i to nadal zdecydowanie trzon naszej społeczności.

Pomysł i realizacja

Wszystko zaczęło się w 2013. Pierwsze starty na F1 2013 gdzie pomysłodawca (Tuchan) złożył małą grupkę kierowców – w stawce. Udział brało 6 racerów – i pod szyldem VRL rywalizowali oni ze sobą o miano pierwszego mistrza ligi Virtual Racing League. W drugim sezonie skład był już pełny ( F1 2013 – F1 2016 liczyło max 16 kierowców w lobby) a zainteresowanie ligą wśród widzów rosło. Wszystkie Grand Prix w sezonie były już transmitowane na żywo z komentarzem youtubera Tuchana.

W kolejnych sezonach popularność ligi systematycznie rosła. Chętnych do udziału w lidze było tak dużo , że ostatecznie postanowiono stworzyć mini sezon (szybki trwający ok 1 tygodnia). Wyłaniani w pre sezonie są najlepsi kierowcy i to oni zastępują najsłabszych w stawce VRL.

Dalszy Rozwój

Cotygodniowe wyścigi stały się już niemal tradycją wśród miłośników e-motorsportu i w każdy niedzielny wieczór setki widzów ogląda zmagania najlepszych kierowców w Polsce. Oprócz F1 , VRL organizowało rozgrywki w takich grach jak Assetto Corsa oraz Dirt Rally, które niebawem powrócą do nas.

Obecnie liga VRL ma najmocniejszą pozycję wśród wszystkich pozostałych lig F1 Codemsters w Polsce, a zainteresowanie nadal nie maleje.

Fanpage